Andrej Kiska – Scientológia

  vlajka SR Čítal som reakciu p. Andreja Kisku – prvého nezávisléhao kandidáta na prezidenta. Túto reakciu som našiel na viacerých miestach a je publikovaná, ako vyjadrenie k zaradeniu jeho osoby k scientológii. Ospravedlňovať sa nevedomosťou, sa mi zdá neprofesionálne.

Na druhej strane viem, že v žiadnej “scientologickej” firme neprednášal a ani nevydal knihu. Je to Etický a Úspešný podnikateľ. Prepieranie, že je úžerník, lebo zarábal 35% ??!!??

Ja mám väčšiu maržu vo svojich firmách a to som úžerník? 35% marža je úplne normálna vo svete podnikania, dokonca aj viac.

 

Vráťme sa, ale k scientológii. Všetko sa to točí okolo prednášania a publikácie knihy v spoločnostiach, kde sa učia metódy a postupy, ktoré spísal L.Ron Hubbard. Jedná sa o marketingové, manažérske, riadiace a komunikačné zručnosti a postupy. Zabezpečia poriadok a expandovanie firmy. Cez tieto postupy dokážem vytvoriť nesmrteľnú firmu. Stačí ísť len do akcie a dodržiavať tieto postupy.

A čo sú to za zázračné postupy?

Žiadny zázrak – Etika a Jednoduchý Sedliacky Rozum. 

 

Taktiež študujem tieto postupy. Nie som  scientológ a ani scientológiu neštudujem. Som kresťan, katolík. K žiadnej scientológii sa nehlásim.

Áno, je pravda, že L.Ron Hubbard založil scientológiu. Jeho postupy pre firmy nemajú však nič spoločné so scientológiou. Scientológia má úplne iný účel a zameranie.

Chce mi niekto povedať, že ETIKA je Scientológia? Chce mi niekto povedať, že zdravý sedliacky rozum je Scientológia?

 

 • Potom aj naše školstvo je Scientologické, pretože za ne-etiku a porušenie pravidiel som bol dokonca trestaný.

kniha úspešných

 • Potom aj pani učiteľka v materskej škole je scientologička, pretože presadzuje Etiku a pracovné postupy.

 • Potom aj obsahový marketing a info podnikanie je scientologické, pretože presadzuje a stavia na produkte, ktorý pomáha zákazníkom.

 • Keď nesúhlasím s celým systémom vyberania daní, ale hlavne s jeho použitím? Preto som scientológ? Vo výbere a použití našich daní nie je zdravý rozum!

 

nesmrteľná firmaA to je celé.

 

 

Takže viem, že Andrej Kiska nie je scientológ,

lebo by som musel byť ním aj ja a množstvo iných podnikateľov na Slovensku.

Prednášal podnikateľom, úspešným ľuďom a osobnostiam, ktoré idú za svojim cieľom.

Nemalo to nič spoločné so scientológiou. Hovoril o sebe, o svojich úspechoch ale aj neúspechoch. Hovoril o svojich začiatkoch bez rodiny a peňazí. A toto, by mal počuť každý, aby sa inšpiroval.

 

 • Viem, že Andrej Kiska nie je úžerník, pretože 35% marža je úplne normálna v podnikateľskom prostredí.

 • Viem, že Andrej Kiska je etický a úspešný podnikateľ a tým je pre mňa jediným schopným kandidátom na prezidenta Slovenskej republiky.

 • Nie je v žiadnej strane, na živobytie má dostatok peňazí, nie je nikomu zaviazaný a prezidentskú kampaň si hradí z vlastného vrecka.

 • Ukážkovo prevzal spoločenskú zodpovednosť, stal sa filantropom a pomáha ľuďom v núdzi cez nadáciu Dobrý Anjel.

 

A čo ešte chcem? Aby bol našim prezidentom.

 

Ozaj,  a čo vlastne ROBÍ PREZIDENT? Aký je jeho účel? – čítaj v mojom ďalšom článku >>>

Tieto voľby sa u nás ROZBEHLI ANTIKAMPANE. Čo si myslím o antikampaniach a koho sú to vlastne kampane píšem v článku >>>

 TREBA nám vôbec PREZIDENTA? Tak o tom píšem v ďalšom článku>>

 

 

Čo si myslíš o Andrejovi Kiskovi a obvineniu, že patrí do scientológie?

 Svoje reakcie, postoje a názory napíš do diskusie pod článkom.

Author: Bohuš Žila

Nadšenec INFO Podnikania, Inteligentných Inštalácií, Elektrotechniky, Osobného Rastu, Obsahového Marketingu, Úspešného a Etického Podnikania.

Share This Post On
 • nketums

  tu na slovensku su všetci počnuc poslancami a končiak podnikatelmi zlodeji,ktory hrabu len pre seba vratane tohoto vagabunda z vychodu všetci čo ste zlumpovali tento štát ste z vychodu tvrdite,že ste veriaci a aj tak konate kradnete,smilnite,ničite tuto našu krajinu aj sudruh pán brat kiška ani jeden si nezasluži byť prezidentom su chamtivy a nenažrany ako pan kiška

  • http://www.bohuszila.eu Bohuš Žila

   Ďakujem za Váš názor. Som taktiež podnikateľ. Nie som vagabund ani zlodej. Môžem sa spýtať kde pracujete? Skúste navrhnúť, kto by mohol byť vhodným prezidentom. Viete o niekom, kto by zastával túto funkciu zodpovedne, eticky a reprezentačne?

  • Bohuš Žila

   p.Kiska, ako jeden z mála, zobral spoločenskú zodpovednosť správne a začal pomáhať tým, ktorí za to nemôžu. Samozrejme sú aj iní, ktorí to robia tiež. Áno nketums -- vyzývam ťa, nájdi niekoho vo svojom okolí, kto bude zastávať túto funkciu. Som za. Ak bude naozaj dobrý, budem ho podporovať aj ja. Nateraz je to pre mňa Andrej Kiska.

  • imper

   Si riadne zakomplexovany a este aj bez znalosti pravopisu.To chces povedat,ze vsetci tam odkial pochadzas su bezchybni ludia?A pokial ano tak uz nie su lebo medzi nimi zijes ty-hlupy a menejcenny clovec co vidi chyby iba u druhych.Si proste chudak.

   • didži

    Upozorňuješ na pravopis a robíš chyby.

  • juraj

   Hlavne ze FIcko je cestny -- v prvom rozhovore po prvom kole volieb nevedel odpovedat na otazku, ci ma dokazy o tom, ze Kiska je uzernik, a ci ma na to dokazy… je to obycajny agresivny pridrbany mocibazny chudak, ktory sa draaaape cely zivot na spolocensky vyznamne posty a serie ho, ze sa to niekomu podari na prvy sup,. ako Sulikovi alebo aj Kiskovi. Keby bol chytry, tak ho to nestoji take usilie, je blby jak tago, a zakryva to svojou agresivitou a nevymachanou papulou, ktora je jak zumpa a nestiti sa nicoho, obvinuje a kope na vsetky strany, a teraz to este zintenzivni, lebo pravda vychadza na povrch nie o Kiskovi, ale o nom -- ze je neshcopny COKOLVELK KONKRETNE spravit.

 • bbranob

  Len technická -- prečo každé druhé slovo zvýrazňujete boldom? Nedáva to zmysel a nedá sa to čítať.

  • http://www.bohuszila.eu Bohuš Žila

   Ďakujem za komentár. Som rád, že ste sa ozvali, doteraz som nemal žiadny ohlas. Je to spôsob zvýraznenia dôležitých slov, ktoré pomáhajú čitateľom -- skenerom. Ak si prečítate v rýchlosti len BOLD slová, dá Vám to zmysel a nemusíte čítať všetko. Je to rýchločítanie pre ľudí, ktorí skenujú články.

  • Bohuš Žila

   Ďakujem za návrh na zlepšenie. Je to spôsob ako uľahčiť čítanie tzv.skenerom. Ľuďom, čo len skenujú texty. Práve čierne označené slová by im mali dať zmysel. Áno bolo to náročnejšie a vytváralo to chaos pri pozretí na článok. Už som to zmenil. Ešte raz ďakuje.

  • didži

   tak nečítaj

 • jahoda

  áno si úžerník :D

  • Bohuš Žila

   A to z tej úžasnej marže ide 50% štátu. A vieš z čoho ide mzda zamestnanca? Práve z tej úžerníckej marže.

 • kralatka

  podnikatel nema co robit na poste prezidenta…

  • Bohuš Žila

   Kto iný? Kto by to mal byť? Úradník? Učiteľ? Rušňovodič? Lekár? Ja fakt neviem. Prezident však musí byť aj LÍDER (píšem o tom v mojom článku http://www.bohuszila.eu/co-robi-prezident/). Najschopnejší LÍDER, overený praxou, je práve úspešný podnikateľ. p.Andrej Kiska ním je. Antikampaň proti nemu je účelová, o čom píšem tiež v svojom článku http://www.bohuszila.eu/antikampan-koho-je-to-kampan/

  • juraj

   A kot ma byt na poste prezidenta ? Ficko argumentuje, ze Kiska je vraj amater. A co potom HAvel? Ten sa stal prezidentom po revolucii a nikdy predtym tiez nebol politikom, prave naopak, bol VELMI BOHATYM dedicom a restituentom. Teda podla FIcka Havel nebol dost dobry na post prezidenta, ze ?

 • J. Gavlák

  Je mi úplne jedno, či pán Kiska je, alebo nie je v scientologickej cirkvi. Pre mňa je zásadné, že oproti iným napr. sľubovanom svetlých zajtrajškov typu pána Fica a morálnym cenzorom z tábora čiernokabátníkov, tento človek niečo konkrétneho urobil pre ľudí, ktorí to najviac potrebovali. A nemusel. Bláboly o tom, že je zdierač neberiem -- to by sme takto museli označiť všetky bankové domy. A ešte odkaz diskutujúcim: skúste sa nebáť a vyjadriť svoj názor bez skrývania sa za rôzne anonymné skratky -- aj to svedčí niečo a vašej odvahe a o tom, či ste v stave svoj názor vyjadriť a aj ho objaviť.

  • juraj

   Presne tak, a co konkretne spravil FIcko pre ludi? Ozobracuje ich jedna radost, zadlzuje cely stat na generacie dopredu, predrbava nezmyslene peniaze, je AMATER, lebo nerozumie ekonomike a striela od brucha… A to ma za ministra financii ohromneho uslintaneho “profesionala”, instabilneho zrejme od destva, neustale sa sklbuceho tajtrlika, ktory financiam nerozumie uz toboz (velmi dobre si pamatame jeho vyrok “sadli sme na lep statistickemu uradu”, ked nevedel precitat ani obycajny graf!!!) To je profesionalita ???

  • Ješko Deško

   Ty dement, kazdy slubuje a ked sa dostane ku korytu tak rychlo na to zabudne.Od revolucie tu nebol nikto co by urobil nieco iba pre slovensko, vsetci kradnu. Co myslis ze j…bnuty kiska bude iny?

 • juraj

  No, tuto definiciu som nasiel na Wikipedii. NEviem, co je scientologia, ani som z toho nepochopil ,co je na tom take hrozne:

  Scientológia pozostáva zo súboru vedomostí, ktoré pochádzajú z
  určitých základných predpokladov. Medzi najdôležitejšie predpoklady
  patria:

  Človek je nesmrteľná bytosť.

  Jeho skúsenosti siahajú ďaleko za jeden život.

  Jeho schopnosti sú neobmedzené, i keď si ich momentálne nie je vedomý.

  Scientológia ďalej predpokladá, že človek je v podstate dobrý a že
  jeho duchovné spasenie závisí na ňom samotnom a na jeho schopnosti
  solidarity s okolitým svetom. Preto je Scientológia religióznou
  filozofiou v najhlbšom zmysle slova, so svojim záujmom o plnú
  rehabilitáciu prirodzeného ľudského duševna – schopností človeka, jeho
  uvedomovania si a jeho istoty svojej vlastnej nesmrteľnosti. Okrem toho,
  keďže sa náboženstvo zaoberá duchom vo vzťahu k sebe samému, k svetu a k
  iným životným formám, a je vo svojej podstate vierou v duchovné
  bytosti, Scientológia nasleduje religióznu tradíciu, ktorá je
  prinajmenšom tak stará ako ľudstvo samé. Predsa len, to, čo Scientológia
  koniec koncov vyjadruje, je nové. Jej duchovná technológia je nová, jej
  cirkevná organizácia je nová, a čo to znamená pre človeka 21. storočia
  je úplne nové.

  Podstatu Scientológie tvorí systém usporiadaných axióm, ktoré riešia
  problémy ducha, života a myslenia a ktorý vyvinul L. Ron Hubbard
  prostredníctvom aplikácie metodológie exaktných vied na vedy humanitné.
  Tieto axiómy utvárajú nadáciu širokého súboru vedomostí, ktoré sa týkajú
  celého života. Z tejto múdrosti vzišlo obrovské množstvo základných
  princípov, ktoré ľudia môžu použiť na to, aby zlepšili svoj
  bezprostredný život, rovnako ako aj dosiahli duchovnú nesmrteľnosť.
  Vlastne neexistuje žiadna stránka života, ktorá by sa nedala zlepšiť
  pomocou aplikácie Scientologických princípov.

  • Pavol Lóška

   Šokuje ma, že pán Kiska chce
   byť prezidentom a pritom nemá ani šajnu o ľudských právach !!! Dokazuje to m.i. jeho udajné trestné
   oznámenie, odôvodnené podľa deníka Sme 18.3.2014: „Premiér nemôže len tak urážať
   ľudí našej krajiny.“ http://www.sme.sk/c/7139534/smer-chysta-dalsi-utok-na-kisku-fico-ma-dnes-tlacovku.html#ixzz2wIqOG8YC.

   Veď podľa Európskeho súdu pre
   ľudské práva (Európskej komisie pre ľudské práva do 1.11.1998) „Sloboda prejavu platí nielen vo vzťahu
   k informáciam a myšlienkam, ktoré sa prijímajú priaznivo alebo sa
   pokladajú za neškodné či indiferentné, ale aj vo vzťahu k informáciam
   a myšlienkam, ktoré urážajú, šokujú alebo znepokojujú štát alebo
   časť obyvateľstva.“((Handyside case).

   Inak ma neprekvapuje, že pán Kiska nechce diskutovať o jeho stykoch so scientológmi,
   o úžere… ( o profile prezidentského kandita), kde chce
   ako papagaj opakovať „Nie som scientológ…bodka.“ Pozn.Čo tak porovnať so stretnutiami pána Harabina.. ? .Kiskovi by oveľa viac
   vyhovovalo, aby mohol rozvádzať svoje utopistické chiméry, kde by mohol ľudí opíjať rohlíkom. Tu
   bude treba poukázať na nemožnosť
   realizácie týchto chimér (nie sú prostriedky, elementárne základy rozpočtu…)

   NEBUDE ZO PSA
   SLANINA, ANI Z KISKU DOBRÁ KÝŠKA !!!

   • entropia

    Úžera je trestný čin. Keď Fico obvinil Kisku z úžerníctva spáchal hneď dva trestné činy: 1) neoznámil trestný čin, 2) ohováranie, pretože Kiska nie je úžerník. So slobodou prejavu to nemá nič spoločné.

    • Pavol Lóška

     Úžera ešte nie je na programe. Vyčkajme.
     To , že Ficové výroky nemajú so slobodou prejavu nič spoločného je tvoj názor. Rozhodnutia Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) tvrdia opak. Neviem tak narýchlo nájsť presné znenie ani”case” -- u nás asi spisová značka, preto len približne z iného rozhodnutia ESĽP: Verejne činní občania, najmä politici musia oveľa viac znášať myšlienky ktoré ich urážajú… Napr v Pravde zo dňa 18.3.2014 v stlpci “myslím si” Marián Repa nadáva do úžitočných idiotov politikom s opačným názorom…

     • Natália

      Niečo iné je znášať kritiku a niečo iné rozširovať klamstvá, šíriť nepravdivé informácie a vyhlasovať ich samozvane za dokázateľné a pravdivé. Toto je na tom trestný čin. To nie je urážanie ale lož. A tými Fico narába celú svoju kariéru veľmi úspešne, lebo ľudia na Slovensku sú nesmierne naivní a nepremýšľajú, nehľadajú pravdu (ako napríklad jedna pani pri príležitosti MDŽ: “Ja verím, že svoje sľuby o vyšších dôchodkoch ešte stihne naplniť, kým sa stane tým prezidentom.”) Úlisné klamstvá a prázdne sľuby to sú jeho ISTOTY

     • Pavol Lóška

      Závidím Ti, že ešte tomu veríš. Čaká Ťa veľa sklamaní, ale bez Tvojej viery nie je možná láska.
      Osobne delím ľudí do 4 kategórií:
      1. naivky -- Naletia každému
      2. primitívnopragmatici ( moja vnučka ich volá mrchy) -- Chcú využiť všetko.Je známa anekdota o černoškovi a krave.
      Ak černoško vidí, že niekto kradne kravu, je to do neba volajúci trestný čin. Ak černoško ukradne kravu , je to bohumilí skutok
      3. správní -- Robia to, čo sa pokladá za správne. Obyčajne sa popália a je ich málo.
      4. Tvoriví -- chcú všetko vylepšiť.

      Zastávam názor, že tak Fico, ako i Kiska patria do tej istej z týchto skupín a otázne je len to, na ktorú stranu sa pridá černoško (volič). Lebo svetom vládne primitívnopragmatizmus.
      Ďakujem za názor

 • BORo

  ficckko zadlzil krajinu ako nikto pred nim, ziadne prac. nove miesta, ziadne nove podniky, iba zdvihnute odvody nezamestnanost, trepe tu uz 7 rokov a nic z toho iba ficotaraji mu to zeru on ludom nerozumie ako nerozumie ani synovi nevie sam kym je , ci je krestan ci komunista ci ateista ci panboh ci…. , iba prehlbena chudoba vsade spina bordel, nemocnice nahov… to a ine svedci za nho : Tie pekne reci toto nezakryju iba slepý alebo hlupi toto nevidi, väcsina ludi tu jeho ISTOTU neciti iba prazdne penazenky, ficckkko nerozumie statu a ako statnik velmi ale velmi zle hospodari z nasimi peniazmi ktore tam cez 20% dph posielame a za to CO? ci ideme na urad uradnici na poslu do pi.., po ceste policajti nam daju pokutu za poj. pasy a vnemocnici nemate narok na nic a cesta domov s rozbitou nohou sama jama to Kde zijeme? on si ludi nevazi iba uzky kruh svojich lapajov a ako riadi stat? tecieme dolu vodou a ten pajoo krici ze sa mame dobre SA ZOBUD CO TO CITAS! v druhom kole volim z občanov KISKU:::………….ku…a

 • Peter Matus

  Skvele zhrnutie. Vdaka

 • Dušan Horak

  Vsetkych od 89 treba pozatvarat do leopodova to by tu bol poriadok a 3x za den 20ran kazdemu pelendrekom ako za komancov

 • volím istoty

  To že Kiska pozná ľudí blízkych sekte scientológov a v minulosti s nimi
  spolupracoval (tvrdí FICO -- malý MEČIAR) ešte neznamená, že Kiska o nich vedel,
  že sú scientológmi. Každý deň sa v obchode stretávame s predávačmi, v podnikaní
  s obchodnými partnermi a pochybujem, že niekto z nás zisťuje, či je dotyčný
  scientológ alebo jehovista alebo komunista. Pre mňa je podstatné či je
  seriózny, či mi ponúka kvalitný tovar a či je jeho tovar v porovnateľnej
  kvalite aj najlacnejší. Ak sa mýlim, tak ma prosím opravte. Takže na obranu
  Kisku treba povedať, že ak Kiska tvrdí, že osobne nikdy žiadneho
  scientológa nestretol, tak to môže byť spôsobené tým, že nevedel, že dotyčný je
  scientológom, keďže ide o tajnú organizáciu, ktorá si aj typuje ľudí, ktorých
  by chcela do svojich radov práve kôli bohatstvu a majetku, cez ktorý
  získavajú politický vplyv (veľmi podobné komunistickým oligarchom strany
  SMER, čo je oveľa väčším bezpečnostným rizikom, lebo získavajú vplyv z
  privatizácií za Mečiara na tunelovanie štátneho rozpočtu za Fica -- emisná
  kauza, kúpa stratovej časti SPP, mýtny systém, tendre a verejné obstarávania
  pri výstavbe diaľníc, atď.).

  Ďalej Fico vytýka Kiskovi,
  že pochybne zbohatol, čomu majú svedčiť pokuty za klamanie klientov (pri
  podnikaní sa robia aj chyby -- väčšina malých a stredných podnikateľov už
  dostala pokutu, a to minimálne za rýchlosť, keď sa trochu pozabudli pri plnení
  si svojich povinností, aby naplnili nielen svoju ale aj štátnu kasu, aby bolo
  čo rozdeľovať Klubu 500 na investičných stimuloch a daňových úľavách) pri
  poskytovaní úverov. Fico už mnohokrát verejne klamal nielen svojich voličov ale
  aj občanov nášho štátu v médiách, len s tým rozdielom, že jemu nemá kto udeliť
  pokutu za klamanie, lebo taký štátny kontrolný orgán neexistuje a ani si
  politici nezriadia čo by pokutoval politikov za klamstvá, no o dva roky im
  vystavíme ešte detailnejšie vysvedčenie ako v prvom kole prezidentských volieb.
  A preto voľme nezávislého a nestraníckeho kandidáta Andreja KISKU!

 • ludomila

  Úplne súhlasím s vami pán Žila- veľmi rozumné tvrdenia. Jedno je isté- pán Fico kope okolo seba -ako sa dá , vymýšľa si rôzne konšpirácie, manipulácie, hrá veľmi nečestnú hru- ale verím, že sa mu to vráti a ako vyšiel nečestne po schodoch hore- tak rýchle spadne dole- a upadne do zabudnutia… verím v spravodlivosť najvyššieho.

  • Bohuš Žila

   Tak ako vravíte p.Fico prestrelil veľmi veľa, dochádza k extrémne silnému rozkrádaniu. Každý rok plánujú deficit -- ako je to možné? Neexistuje mať rozpočet ani na NULE. Možno jeden rok ísť do mínusu, ale potom v ďalších musím dohnať toto mínus a niečo navyše. Požičiavame si vytlačené peniaze, ale aj tie treba vrátiť, ale kto ich kedy vráti? Celé zle, treba tu zdravý sedliacky rozum. Nemáme ako štát peniaze? Žiadne BMW, nepriestrelné a zbytočné ochranky. Preč, každý dostane Oktaviu, prezident Superb a skončili. Tak štát ide do mínusu a bez problémov nakupujú najdrahšie autá? Ide ma rozdrapiť, toto sa musí zmeniť.

   • Pavol Lóška

    - Vyrovnaný rozpočet? Aký majú USA?
    - Kradne sa už veľmi dlho. Malí kilometrové káble, desaťtisíce sadeníc, veľkí miliardy…

 • brain

  Pletu sa tu hrusky s jablkami. Je rozdiel podnikat ako nebankovka, alebo predajom svojich vyrobkov, atd. Ten, kto kupuje napr. vase sluzby tvori daleko uzsi okruh zaujemcov a urcite bonitnejsich, ak akceptuju vase ceny. Avsak financna hotovost je nieco ine. Kto si poziciaval, ci poziciava od nebankoviek za vyssie uroky, ako v banke? Vacsinou su to chudaci, ktorych financna gramotnost je nizka a casto su v uzkych, alebo inych zivotnych situaciach. Suhlasim, pre nebankovku predstavuje to riziko, avsak kolko stoji to riziko takeho Slovenskeho podnikatela nebankovky??? Kde je ta miera? Preto suhlasim s tymi nazormi, ze viac ako 30% v pripade poziciavani financnych hotovosti by sa malo povazovat za uzeru. V minulosti, ked zacal Kiska poziciavat boli uroky podstatne vyssie a vzdy boli vyssie ako v banke. Ak Kiska zbohatol takymto sposobom (uzernickym), tak to sice pravne vsetko bolo OK, ale z hladiska etiky nie!!! Zrazu ho nieco osvietilo, stal sa GOOD ANJEL, kontroverzny Sulik nadhodil jeho meno (aj ked potom sa k nemu nehlasil), Kiska sa toho chytil ako kliest a zrazu prvy kandidat na prezidenta bol na scene. Dovodom vraj mala byt pomoc ludom. Pytam sa, ako prezident moze pomoct ludom, ked nema vykonnu moc. Jeho ulohou je hlavne reprezentacia SR na medzinarodnej urovni. Ak chcel pomoct, tak mal zalozit stranu, presvedcit ludi a vyhrat volby!!! Takto len vytvara XY otaznikov, pred dvomi rokmi takmer neznameho cloveka, ktory sa rozhodol stat prezidentom…..

  • samantha

   Ešte stále máme málo politických strán? Za chvíľu tam budeme všetci.
   Ja si myslím, že najväčší úžerník je tento štát. A čo sa týka Kisku, potrebujeme podporiť podnikateľov, Ficovci im zatiaľ len hádžu polená pod nohy. Mne sa Kiska pozdáva na túto funkciu viac ako Fico.

  • Natália

   Sa zamyslite, všetci tu riešite 35%…číslo čo máte od bohviekiaľ a úplne bez kontextu! Tak za prvé, bolo to už pred peknými pár rokmi, inflácia dnes je okolo 2%, v 1996 keď začal Kiska s podnikaním to bolo okolo 6% (vyššia inflácia=lacnejší úver pre zákazníka) samotná NBS mala vtedy úrokovú sadzbu pre iné banky 15%! A za druhé, keď sa Triangel a Quatro nespájali s Kiskom a ani ste nevedli kto to je, čo ste si mysleli o tejto spoločnosti? Chodili ste okolo ich bilbordov so zhnusením, fuj to sú ale úžerníci, okradli moju babku, sestru, otca, brata, kamaráta, kolegu,…??? Používajte mozog a nenechávajte si ho vymývať, bola to normálna fungujúca spoločnosť, ktorá bola určite lepšia ako “nebankovky” Drukos Výnos, BMG Invest, Horizont Slovakia…

  • Bohuš Žila

   Triangel bol ako prvý na trhu. Úžasná myšlienka, perfektná obchodná príležitosť. Triangel umožnil kúpiť si spotrebiče na splátky, za rovnakú cenu ako boli ceny v kamennom obchode. TRIANGEL fungoval bez navýšenia!!

 • Dianetika Košice

  Všetko o Scientológii nájdete tu… http://www.scientologiakosice.sk/najcastejsie-otazky/