Dobrí zamestnanci

40 žiadostí obchodníkov a ani jeden vhodný?

zamestnanci
zamestnanci

Mali ste už takúto skúsenosť?

Zadali ste inzerát a Vám sa zaplnil email žiadateľov o prácu? Teraz ich začnem čítať, skúmať, či vyhovujú mojim požiadavkám! Vyberám, vyhodnocujem a porovnávam. Triedim, pozerám, až ma hlava bolí.

Niečo podobné som robil aj ja, a to som každého ešte pozval a sedel s ním! To čo prišlo po super výbere a triedení, je veľakrát obrovská hrôza. Žiadny zámer, snaha, len samé požiadavky. Bolí ma hlava, nechuť to opakovať – načo to vlastne je?

A čo takto si ich hneď otestovať?

Dať im úlohu, na ktorej si otestujem ich zámer, duplikáciu – pochopenie a šikovnosť? Vytvoril som malú úlohu (vyplnenie formulára 🙂 ), ktorá je podmienkou na to, aby sa záujemca zaradil do výberového konania. Na rôznych portáloch ponúkajúcich prácu je potom uverejnený inzerát so stručným popisom práce.

Čo najvýraznejšie je upozornený uchádzač na to, že podrobný popis práce je na našich stránkach (napr. www.elektro-revizie.eu/kariera) a je nutné riadiť sa pokynmi. Tieto pokyny sú uložené na firemných stránkach kariéry. Súbor si musí záujemca o prácu stiahnuť, rozbaliť, vyplniť a v presne popísanom postupe znovu zabaliť. Následne poslať na určený email.

Áno, je pravda, že máme na niektorých našich projektoch inzerát aj 2 mesiace a nikto nesplní túto úlohu (vyplnenie formuláru 🙂 ). Chcem však pracovať s človekom, ktorý nemá zámer a chuť niečo robiť? Sú to takzvaní skúšači. “Prišla som skúsiť, aby som získala skúsenosti.”  .. ?!?!?.. Môj čas je drahý a ja nechcem nikomu venovať takúto skúsenosť. Určite nie takto. Veď práve na pohovore by sa mal uchádzač predviesť v čo najlepšom svetle. A poviem Vám skutočne príde aj 50 žiadostí, ale ani jedna správne. Dávame im ešte jednu šancu a to tak, že keď príde prvý krát žiadosť zle, upozorníme ich na to, aby sa riadili podľa pokynov na našich stránkach.

job interview
job interview

Som na pohovore.

Hovorím s ľuďmi, ktorí majú skutočný záujem.

Sú to ľudia, ktorí idú za svojim a je to väčšina s tých, čo splnili jednoduchú úlohu.

 

Nie je to nič ťažké ani náročné. Jednoduchá úloha na vyplnenie osobných údajov vo formulári. Čudovali by ste sa, ale koľko je záujemcov, ktorí na to “kašlú”. Chcem však  pracovať s takými čo nevedia splniť jednoduché zadanie – vyplniť formulár? Ja určite nie. Sú to ideálni zamestnanci pre moju konkurenciu.

Dobre rozpracované takéto úlohy máme na stránke www.elektro-revizie.eu/kariera

Autor:

Bohuš Žila

Nadšenec INFO Podnikania, Inteligentných Inštalácií, Elektrotechniky, Osobného Rastu, Obsahového Marketingu, Úspešného a Etického Podnikania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.