Jednoduché pravidlo. Kedy je správne sadiť a siať v záhradke.

Máme funkčné a odskúšané,  jednoduché pravidlo na sadenie či siatie. Tak jednoduché, že nepotrebujeme k nemu žiadne knihy, internet ani aplikácie v tablete či mobile (veru tak, už aj v mobile môžeme mať aplikáciu, ktorá nám presne povie čo máme v danom ročnom období a čase robiť na záhradke).

Nejdem však hovoriť o rôznych dňoch kvetu, rastlín a pod. Chcem len poukázať na pravidlo, ktoré sa nám v záhradke osvedčilo a má veľký vplyv na úrodu. Na druhej strane nechcem znehodnotiť dní kvetu, vody a pod.

Na toto jednoduché pravidlo nepotrebujeme žiadne vedomosti. Stačí nám vedieť v akej fáze je mesiac.

2013-07-26 19.41.14Ako relax máme pri dome záhradku, ktorú každý rok obhospodarujeme. Je to relax, radosť ale aj vlastná zelenina či ovocie z vlastnej záhradky.

Existujú rôzne články, informácie a knihy ohľadne správneho sadenia a vysievania. Verím tomu a máme to dokonca odskúšané. Sadiť alebo siať vo vhodnom čase má veľký vplyv na veľkosť a množstvo úrody.

Naše pravidlo s mojou manželkou znie:

Ak mesiac dorastá alebo je v SPLNE – sadím alebo sejem všetko čo má úrodu nad zemou

Ak mesiac klesá alebo je v NOVE – sadím alebo sejem všetko čo má úrodu pod zemou

Čím viac sa priblížim k SPLNU alebo k NOVU je to o to intezívnejšie a silnejšie.

 

Aby sme si to lepšie zapamätali, predstavujeme si nasledovný príbeh.

Keď mesiac klesá, zmenšuje sa, postupuje dole po schodoch pod zem a jeho sila narastá práve pod zemou. Preto práve sadenie všetkých rastlín, z ktorých je úroda pod zemou, robíme vtedy, keď zostupuje mesiac po schodoch do zeme, alebo je v NOVE. Vtedy je mesiac najsilnejší pod zemou, je najhlbšie.

A funguje to aj opačne. Keď mesiac dorastá, začína vystupovať po schodoch spod zeme a jeho sila naberá práve nad zemou. Najsilnejšie je, keď je mesiac v SPLNE a je úplne vystúpený nad zemou. Vtedy sadíme a sejeme rastliny, ktoré majú úrodu nad zemou.

Len toto pravidlo podstatne zlepšilo a zväčšilo našu úrodu. Je chutnejšia, väčšia a zdravšia.

 

Aké máte skúsenosti so sadením v záhrade?

Skúsili ste už sadiť alebo siať podľa mesiaca? Aké máte výsledky?

Napíšte svoje skúsenosti dole, do diskusie.

Autor:

Bohuš Žila

Nadšenec INFO Podnikania, Inteligentných Inštalácií, Elektrotechniky, Osobného Rastu, Obsahového Marketingu, Úspešného a Etického Podnikania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.