220px-Flag_of_the_President_of_Slovakia.svgDnes som na pôde klubu Podnikateľov, ktorý organizuje úspešná vzdelávacia firma  HCA Škola manažmentu , stretol a mal možnosť rozprávať sa s mojim vzorom úspešného a etického podnikateľa. Andrej Kiska rozprával svoj príbeh, svoje pády, neúspechy, tvrdú školu života  ale aj svoje úspechy v najznámejších spoločnostiach Triangel a Quatro. Dosiahol úspech, hojnosť a šťastie v svojom živote. Aby zachoval rovnováhu založil nadáciu Dobrý Anjel a začal pomáhať ľuďom. Dáva životu späť čo dostal. Popri svojej činnosti v Dobrom Anjelovi sa stretáva s množstvom utrpenia, bolesti, strachu ale aj s benevolentnosťou ľudí. Stretáva sa neschopnosťou až drzosťou u ľudí, ktorí by nielen zo svojej profesijnej pozície ale aj prirodzenej ľudskosti mali konať úplne ináč ako konajú.

224011_dobry-anjelDobrý Anjel je úžasná organizácia a Dobrým Anjelom som aj ja. Táto nadácia má však svoje obmedzenia v oblasti pomoci. Nedokáže hýbať a ovplyvňovať ľudí na dôležitých postoch, na pozíciách z ktorých veľmi často len neschopnosťou alebo nechcením zabíjajú ľudí. Zabíjajú len preto, že bola rakovina diagnostikovaná už neskoro a pritom rodičia vidia u svojho dieťaťa, že jeho ratolesť potrebuje pomoc. Dlhodobo je odmietané odborné vyšetrenie a keď sa urobí je už neskoro.

Zovšeobecnil som neschopnosť kompetentných a určite nechcem všetkých hádzať do jedného vreca, vážim si každého čestného občana. Avšak tých čo sa to týka som určite trafil, a vedia že sú to oni.

Prezident zo svojej pozície dokáže ovplyvňovať a meniť tento systém, udávať mu smer  a byť lídrom. Vytvoriť  odborné sedenia so schopnými ľuďmi a podnikateľmi. Pri každom tvorení zákona v parlamente, dokáže zvolať odbornú verejnosť a dávať návrhy či pripomienky. Vie poukazovať na zlé riešenia a navrhovať nové a správne ktoré budú podložené faktami a výpočtami.

Andrej Kiska je mojím vzorom úspešného a etického podnikateľa. Že je úspešný vieme všetci je za ním spoločnosť (Triangel, Quatro  a množstvo iných firiem). Že je etický ? Počúvam, čítam a sledujem jeho činnosť. Andrej Kiska vydal knihu v edícii UM Úspešný manažéri vzdelávacej organizácie HCA Škola manažmentu. Ten kto sa zúčastnil školení HCA vie, že základom vzdelávania spoločnosti HCA a podnikania je ETIKA. Andrej Kiska je vzorom etického podnikateľa.

Dnes kandiduje na prezidenta pretože z tejto pozície vie vo veľkej miere ovplyvňovať dianie v Slovenskej republike a udávať jej smer. Vravíte si že sa to nedá ? Áno, doteraz sme mali prezidentov, ktorí vôbec nepochopili funkciu prezidenta a nedokázali využiť jeho potenciál.

Bratislavsky hrad 3

Prezident je TOP generálnym  manažérom.

Kto to vlastne je ? Čo je to TOP generálny manažér ? Aké má nástroje a právomoci na udávanie smeru ?  Na všetky otázky dostaneš odpoveď v mojich ďalších článkoch.

A moja odpoveď na otázku či mať prezidenta alebo nie?  ÁNO, mať prezidenta je dôležité. Prezident, ale musí vedieť zmysel a poslanie Prezidenta Slovenskej republiky. Doterajší prezidenti to vôbec nepochopili a možno len boli spútaní stranami ktorým museli slúžiť. Preto som presvedčený, že prezident ako TOP GENERÁLNY MANAŽÉR musí byť nestranný. Ak je podporený stranou, následne sa stáva jej bábkou.