gaggia_titanium_office_hq002

Zasvietila Ti kontrolka v aute a treba vymeniť olej? No tak rozbi kontrolku! Prelep ju páskou, aby si nevidel, že svieti.

Bol som na školení, kde sa cez prestávku vždy vytvorila hrča študentov okolo kávovaru. Kávovar varil výbornú kávu. Dali sme po kávičke, k tomu koláčik, no proste pohodička. Všetko fungovalo ako malo.

Cez jednu prestávku sa zvýšila koncentrácia študentov okolo kávostroja. Zdvihla sa vlna a intenzita šumu. Niečo sa riešilo. Prišiel som bližšie a videl, ako sa každý pokúšal zistiť, PREČO svieti kontrolka na tom zázračnom stroji. Kávovar totiž nevaril kávu. Bolo to úžasné sledovať, ako ho obracali, hladkali, zisťovali čo sa stalo. Padali rôzne typy čo treba spraviť, aby kávovar znovu začal variť. Každého mrzelo, že si nemôže dať ten voňavý nápoj. A tak sa naň tešili. Otvárali všetky dvierka ktoré kávovar má aj tie čo nemá … Hľadali, až nakoniec našli. Každý sa upokojil a bol rád, že našli PôVODCU “choroby” kávovaru. Bola to zberná nádoba odpadu, v ktorej bolo treba vyčistiť senzor.

Skutočne ma fascinovalo, ako sa každý snažil nájsť pôvod chyby. Nikoho ani len nenapadlo zakryť kontrolku, nedajbože ju rozbiť. Každý pozeral a skúšal všetky možnosti, menili uhol pohľadu, pozerali viacerí zo svojimi skúsenosťami a každý dal do hľadania chyby to svoje.

 

Keď si už každý v pohode posrkával kávičku spýtal som sa:

“Skutočne sa takto pozeráme aj na naše telo, keď nám svietia kontrolky?

Hľadáme pôvodcu a zdroj svietenia našich kontroliek? Kontrolky v podobe choroby alebo bolesti?

Telo nám ešte ako tak funguje, ale kontrolkasvieti. Zastavíme sa a pozrieme čo sa deje?”

 

V mnohých prípadoch sa stretávam s riešeniami – veď si daj tabletku a fičíš ďalej. Ešte z mojej doby pozerania TV si pamätám nabádanie farmaceutických mafií. Keď sa cítiš zle, daj si Theraflu, Cetebe, či čo to bolo a bude ti dobre. Ale veď presne toto je rozbitie kontrolky. Prelepenie indikácie nášho tela. Odpílenie značky STOP, ktorá hovorí NIEČO ZMEŇ.

Akékoľvek tabletky, lieky či povzbudzujúce látky navodzujú zlepšený stav. Ale to je len prekrytie indikácie nášho tela. Žiadny liek, ktorý sa užíva či už na krvný tlak, bolesti či iné prejavy tela nerieši PODSTATU, PôVODCU. Všetko je to len o potlačení indikácie.

školáčik

Pred týždňom som bol aj s mojou polovičkou na našom prvom ZRPŠ. Máme totiž prváčika. Tam sme sa dozvedeli o chrípkovej epidémii, ktorá vraj bola v našej škole. BANG, padla mi sánka. Ono to funguje a je to pravda. Všetko čo robíme je správne a budeme v tom pokračovať.

  • Prestali sme pozerať TV – je to najsilnejšie a masovo najrozšírenejšie hypnotické zariadenie. Kóduje naše podvedomie (podvedomie nás ovláda až z 80%, vedomie o ktorom vieme len 20%) – ide chrípka, je kríza a pod. je to všetko blud, nepravda a úmyselne vypustené informácie cez silnú hypnózu (ešte o tom budem písať).
  • Keď svieti kontrolka – choroba, hľadáme pôvod – vytvoríme pohodové prostredie, dodáme telu množstvo tekutín s bylinkami, ale hlavne pozrieme sa, čo spôsobuje chorobu. Nepohoda, zvýšený tlak na psychiku, stres …. a proste to zmeníme. Na začiatku školy bol náš prváčik asi 3 dni sopľavý a pokašlieval. Presne sme vedeli – skončili prázdniny, úplne nový režim školy, zvýšený tlak na disciplínu, proste sa musel začať učiť a nielen hrať.  To vôbec nemá nič spoločné s baktériami či bacilmi. Prišli tie bacile autobusom do našej školy? Je vlna bacilov? A aj surfujú na tej vlne? Že je sychravé počasie a im sa darí? BLBOSŤ, darí sa im stále, len v sychravom počasí je telo nie vždy v pohode a pracovnej teplote. Aj auto musí dosiahnuť svoju pracovnú teplotu, vtedy má najmenšiu spotrebu a najmenej sa opotrebuje. Proste sa vhodne obleč, otužuj…! Naviac sme nášmu školákovi umožnili viac sa hrať a učiť zábavnou formou.  Učenie netrvá dlhšie ako 20 minút a cez prestávky má odmeny vo forme hier a pozornosti.

Toto sú dve najdôležitejšie veci. Ak už nevieš žiť bez TV, aspoň prepni reklamu keď ide. Nepozeraj ju. A keď prestaneš TV úplne pozerať tak uvidíš tie zmeny. Máš každý deň minimálne dve hodiny pre svoju rodinu, partnerku a osobný rozvoj.  To je 14 hodín týždenne a 56 hodín (2,3 dňa) do mesiaca. Predstav si, že sa školíš 2 dni do mesiaca – PECKA.

vypni-TV-a-začni-čítať

Vypni telku a rádio.

Začni byť zdravý aj s Tvojou rodinou.

Pracuj na svojom Osobnom Raste.

Ako dopadlo rozposielanie emailov s odkazom na tento článok? Ako vznikajú “náhody”? Prečítaj si v ďalšom mojom článku – Ako si vyrobiť pacienta [VIDEO, MP3]

Ako vnímaš choroby Ty? Ako riešiš chorobu a čo robíš počas liečenia? Podeľ sa zo svojimi skúsenosťami a poraď ako riešiš choroby Ty. Napíš do diskusie.