Svieti kontrolka na výmenu oleja? Rozbi ju!

Zasvietila kontrolka v aute pretože treba vymeniť olej. Treba ju rozbiť, nech toľko nesvieti! Alebo ju prelepím páskou, aby som nevidel, že svieti.

Bol som na školení, kde sa cez prestávku vždy vytvorila hrča študentov okolo kávovaru. Kávovar varil výbornú kávu. Dali sme si kávičku, k tomu koláčik, no proste pohodička. Všetko fungovalo ako malo, nejaká kontrolka už dlhodobo blikala a zrazu kávovar prestal variť kávu!

Cez jednu prestávku sa zvýšila koncentrácia študentov okolo kávostroja. Zdvihla sa vlna a intenzita šumu. Niečo sa riešilo. Prišiel som bližšie a videl, ako sa každý pokúšal zistiť, PREČO svieti kontrolka na tom zázračnom stroji.

Kávovar totiž nevaril kávu. Bolo to úžasné sledovať, ako ho obracali, hladkali, zisťovali čo sa stalo. Padali rôzne typy čo treba spraviť, aby kávovar znovu začal variť. Každého mrzelo, že si nemôže dať ten voňavý nápoj. A tak sa naň tešili. Otvárali všetky dvierka ktoré kávovar má aj tie čo nemá … Hľadali, až nakoniec našli. Každý sa upokojil a bol rád, že našli PôVODCU “choroby” kávovaru. Bola to zberná nádoba odpadu, v ktorej bolo treba vyčistiť senzor.

Skutočne ma fascinovalo, ako sa každý snažil nájsť pôvod chyby. Nikoho ani len nenapadlo zakryť kontrolku, nedajbože ju rozbiť. Každý pozeral a skúšal všetky možnosti, menil uhol pohľadu, pozerali viacerí so svojimi skúsenosťami a každý dal do hľadania chyby to svoje.

 

Keď si už každý v pohode posrkával kávičku spýtal som sa:

“Skutočne sa takto pozeráme aj na naše telo, keď nám svietia kontrolky?

Hľadáme pôvodcu a zdroj svietenia našich kontroliek? Kontrolky v podobe choroby alebo bolesti?

Telo nám ešte ako tak funguje, ale kontrolkasvieti. Zastavíme sa a pozrieme čo sa deje?”

 

V mnohých prípadoch sa stretávam s riešeniami – veď si daj tabletku a fičíš ďalej. Ešte z mojej doby pozerania TV si pamätám nabádanie farmaceutických mafií. Keď sa cítiš zle, daj si Theraflu, Cetebe, či čo to bolo a bude ti dobre. Ale veď presne toto je rozbitie kontrolky. Prelepenie indikácie nášho tela. Odpílenie značky STOP, ktorá hovorí NIEČO ZMEŇ.

Akékoľvek tabletky, lieky či povzbudzujúce látky navodzujú zlepšený stav. Ale to je len prekrytie indikácie nášho tela. Žiadny liek, ktorý sa užíva či už na krvný tlak, bolesti či iné prejavy tela nerieši PODSTATU, PôVODCU. Všetko je len o potlačení indikácie, svietenia a blikania kontrolky.

školáčik

Pred týždňom som bol aj s mojou polovičkou na našom prvom ZRPŠ. Máme totiž prváčika. Až tam sme sa dozvedeli o chrípkovej epidémii, ktorá vraj bola v našej škole. Čo? Chrípka? Kde? V našej škole a triede nášho prváčika?

BANG, padla mi sánka. Ono to funguje a je to pravda. Všetko čo robíme je správne a budeme v tom pokračovať.

 • Prestali sme pozerať TV – je to najsilnejšie a masovo najrozšírenejšie hypnotické zariadenie. Kóduje naše podvedomie (podvedomie nás ovláda až z 80%, vedomie o ktorom vieme len 20%) – ide chrípka, je kríza a pod. je to všetko blud, nepravda a úmyselne vypustené informácie cez silnú hypnózu (ešte o tom budem písať).
 • Keď svieti kontrolka – choroba, hľadáme pôvod – vytvoríme pohodové prostredie, dodáme telu množstvo tekutín s bylinkami, ale hlavne pozrieme sa, čo spôsobuje chorobu. Nepohoda, zvýšený tlak na psychiku, stres …. a proste to zmeníme. Na začiatku školy bol náš prváčik asi 3 dni sopľavý a pokašlieval. Presne sme vedeli – skončili prázdniny, úplne nový režim školy, zvýšený tlak na disciplínu, proste sa musel začať učiť a nielen hrať.  To vôbec nemá nič spoločné s baktériami či bacilmi. Prišli tie bacile autobusom do našej školy? Je vlna bacilov? Že je sychravé počasie a im sa darí? BLBOSŤ, darí sa im stále, len v sychravom počasí je telo nie vždy v pohode a pracovnej teplote. Aj auto musí dosiahnuť svoju pracovnú teplotu, vtedy má najmenšiu spotrebu a najmenej sa opotrebuje. Proste sa vhodne oblečieme, športujeme a otužujeme! Naviac sme nášmu školákovi umožnili viac sa hrať a učiť zábavnou formou.  Učenie netrvá dlhšie ako 20 minút a cez prestávky má odmeny vo forme hier a pozornosti.

Toto sú dve najdôležitejšie veci. Ak už nevieme žiť bez TV, pretože si ju tiež radi pozrieme, prepíname reklamu keď ide a nepozeráme správy.

Autor:

Bohuš Žila

Nadšenec INFO Podnikania, Inteligentných Inštalácií, Elektrotechniky, Osobného Rastu, Obsahového Marketingu, Úspešného a Etického Podnikania.

4 odpovede na „Svieti kontrolka na výmenu oleja? Rozbi ju!“

 1. S TV súhlasím. Je lepšie si pozrieť niečo cielene cez internet a vzdelávať sa, ako „kvasiť“ pred TV. Vidím to aj v mojich kurzoch – ľudia by radšej pozerali nové informácie, než by ich mali zavádzať do praxe. Ako píšeš – to, čo pozeráme, sa podieľa na formovaní nášho vedomia a podvedomia.

  Počul som, že cesmínové drevo (po anglicky holly wood) sa v pohanstve (v mágii) používa na výrobu čarodejníckych paličiek používaných na uspávanie alebo usmrcovanie ľudí… aká náhoda, že Hollywood (Cesmínovodrevo v preklade) 🙂 sa veľmi podobá na toto… Od čoho nás chce zábavný priemysel uspať alebo „usmrtiť“? Ako to, že na filme vydržíme 2 hodiny a na nejakej vzdelávacej (duševnej/duchovnej) prednáške sa nám chce po 20 minútach spať??

 2. Ahoj Bohus,

  v plnej miere sa podpisum
  pod tvoje slova. Telo indikuje problemy cloveka vyjadrenim choroby. V
  Cechah je clovek ktory popisuje ako to funguje a ako pristupovat k
  chorobe. Paci sa linka: http://www.youtube.com/watch?v=0Gy4frLKdwc
  Musim
  povedat ze televizia je vec ktoru treba vyradit zo zivota. Informacie
  sa daju ziskat aj uplne inac ako dostavat ich cielenym sposobom.Vyradil
  som ju uz na jar tohoto roku.
  A teraz ti chcem povedat,
  ze najdolezitejsie myslienky prichadzaju rano a to rovno ked sa
  zobudis. Odporucam ti k danej hodine presaba pridat aspon 10 minut po
  zobudeni. Myslienky ktore ti budu prichadzat sa tykaju VECI KTORE MAS
  ROZROBENE SVOJOU OSOBOU PRIPADNE SA BUDU TYKAT TOHO CO SI V POSLEDNEJ
  DOBE POSTREHOL A NEPRIKLADAL SI TOMU DOLEZITU ULOHU.
  VSETKO MA SVOJ VYZNAM A JE MEDZI SEBOU POPREPAJANE.
  A
  este nieco: chcel som ti pripomenut, ze deti nam zrkadlia to dobre co
  sme do nich vlozili a aj to na com mame sami na sebe popracovat. Ja sa
  tiez s tym stretavam kazdy den.
  Prajem tebe a tvojej rodine vsetko dobre a prvacikovi nech sa dari podla jeho predstav.
  A
  este ma teraz napadlo ze ti tento mail nemozem poslat bez tejto
  informacie. Rozpraval som ti o jednom Slovakovi ktoreho povazujem za
  velmi doleziteho v dnesnej dobe preto ti posielam linku kde ma svoju
  relaciu na internetovom radiu-
  http://www.slobodnyvysielac.sk/ariadnina-nit/m5/p19/r37

  Pozdravujem ta

  Robert

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.