VYKRADNUTÉ AUTO – zamykaj auto s KĽÚČOM

 

Dnes 26.9.2013 som zažil to čo už dávno nie. Prišiel som k autu Škoda Oktavia, ktoré som si diaľkovým odomkol, nastúpil, naštartoval a pohľadom na zadné sedadlo, ktorého operadlo bolo sklopené som zistil, že niekto bol v aute.

škoda oktaviaZačal som kontrolovať veci, starý fotoaparát SONY, papiere na sedačke, fľaša vody – všetko na svojom mieste. Len to operadlo na zadnom sedadle sklopené.

Otvorím kufor a vidím čo chýba, komplet taška s mojim miláčikom novým notebookom dnes má presne 1mesiac. Presne pred mesiacom 26.8.2013 som ho mal v rukách. Ostatné veci HILTY vŕtačka, MAKITA utahovačka ostali v aute. Len taška s notebookom a príslušenstvom zmizla.

autickar_zlodej_01Pozerám auto, úplne nepoškodené. Ani jeden škrabanec. Diaľkové funkčné, zámok funkčný všetko tak ako má byť. Vravím si tak to mi ani polícia neuverí. Ak by bolo operadlo sedačky hore, odídem bez akéhokoľvek podozrenia. Volám políciu a vyšetrovanie začína. Všetko prebehlo super, prišiel aj technik na odber odtlačkov. Našiel, stiahol ale dotyčná osoba mala mokrú ruku takže dôkaz žiadny. Polícia sa zachovala úplne v pohode, spísaná zápisnica a život ide ďalej.

Náhoda ??? Zhoda ??? určite nie má to zmysel aj keď ho zatiaľ nevidím.  

Verím v silu internetu a databáz, preto vznikol aj tento článok. Nižšie uvádzam najhodnotnejšie ukradnuté veci aj s ich sériovými číslami.

Ak si sa dostal na túto stránku a máš jednu z uvedených vecí, vráť ju späť. POZOR !! Zákon rovnováhy funguje aj opačne. 

Ukradnuté veci ktoré majú výrobné číslo a je veľká šanca že sa nájdu:

 

NOTEBOOK: ProBook 4740s Core i5-3230M 2,6GHz 6G 750G BDROMDVD±RW 17,3″HD+ AMD7650M/2GB CAM WL BT Win 8 Pro, Kód: HPNBH5K41EA#BCM, Model: H5K41EA, Výrobné číslo: 2CE30402N2

 

SSD DISK: ADATA SSD 256GB XPG SX900 2,5″ SATAIII 6Gb/s, Kód:ADATASSD_ASX900S3-256GM-C, Výrobné číslo: 1C4520213137

 

smart-pke-pv-bezdotykove-dialkove-ovladanie-cz-pre-vw-skoda-seatA ponaučenie či rada policajtov ?  ZAMYKAJTE AUTO KĽÚČOM nie diaľkovým ovládačom. Samozrejme ako nechávať auto prázdne, všetky veci brať zo sebou – nie vždy sa to dá.

Až na záver som si uvedomil, že pri platobnom automate stál muž, ktorého silu pohľadu som cítil a viem že ma sledoval. Keď som odchádzal nedával som tomu žiadnu pozornosť ale viem že tam bol. Mal oblečený modrý sveter a čierne vlasy.

Keď som zamykal auto diaľkovým na prvý krát ho nezamklo !! Skontroloval som dvere pretože to robí keď sú niektoré dvere zle zatvorené – všetko v poriadku. Následne som ho zamkol diaľkovým až na druhý krát – ale to už zlodej vedel moju frekvenciu diaľkového ovládania.

Zlodej kradol v Banskej Bystrici 26.9.2013 na Kolárovej ulici hneď pri Základnej Škole v dobe od 14:45 do 15:50. Najfrekventovanejší čas kedy deti odchádzajú z družiny domov. Množstvo ľudí, áut a chodcov.

Autor:

Bohuš Žila

Nadšenec INFO Podnikania, Inteligentných Inštalácií, Elektrotechniky, Osobného Rastu, Obsahového Marketingu, Úspešného a Etického Podnikania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.